Metin2 AV
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2

3 participanți

In jos

Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2 Empty Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2

Mesaj Scris de ~Romanthiquee. Mar Apr 07, 2015 8:23 pm

Renumitul, Cedry2k s-a născut pe 19 aprilie 1980 în București , Crăciun Marius Stelian a început să se facă cunoscut sub numele de Cedry2K la finele secolului 20, remarcându-se printre ascultătorii genului Hip-Hop prin subiectele profunde și învățăturile de viață pe care le aborda într-un mod sublim , prin intermediul timbrului său special și liricii complexe. Subiectul principal al muzicii sale este lupta pentru dreptate, pentru bine, promovarea adevăratelor valori românești..
Melodii :















Acum, Specii. Specii este o trupă românească de muzică hip hop fondată în 2008 în București de Dragonu' AK 47 și Chimie. Stilul formației se caracterizează printr-un melanj de hip hop și dubstep, muzica grupului având adesea accente experimentale sau chiar hardcore. Specii au lansat trei albume, primele două în colaborare cu Kazi Ploae, toate fiind foarte apreciate în scena underground și nu numai. Trupa s-a desfiintat in anul 2012 ultima piesa inregistrata de Chimie si Dragonu' AK 47 find Speciial de pe albumul Dragoș V-o dă.
Melodii :







DRAGONU' AKA 47







HAARP CORD : Haarp Cord este o formație de muzică rap formată inițial din Cedry2k, Dragonu’ AK47, Pacha Man și Sisu. Ulterior s-au făcut niște schimbări, în care Carbon a venit în locul lui Pacha Man. O definiție a acestor două cuvinte aveți mai jos. Sper că vă dați voi seama la ce se referă numele trupei. Bun. Acum să vorbim despre acest blog... El a fost făcut deoarece dorim să ducem numele acestei trupe mai departe, să o promovăm cât de mult putem și să le transmitem celorlalți realitatea în versurile celor de la Haarp Cord.
Melodii:











CHELOO : Puține lucruri se știu despre viața personală a lui Cheloo. Acesta a declarat într-un interviu: „Lumea e preocupată de monden, de viața mea personală, lucruri pe care eu refuz să le discut. Nu-mi place, nu mi-a plăcut niciodată. Dacă mă întrebi de viața personală, nici nu mă interesează.”Statutul de persoană publică este și unul dintre motivele pentru care rapperul evită locurile în care se află mulți oameni.
Melodii :






PARAZIŢII: Paraziții e una dintre primele trupe de hip hop din România formata din Cheloo , Ombladon și FreakaDaDisk înființată în 1994.
Melodii :













Şi mulţi alţii. Sper că v-a plăcut acest playlist, posibil să-l continui şi să-l fac mult mai mare, pentru dragostea faţă de aceste mari valori, valorile ţării!!
PARTEA II.
~Romanthiquee.
~Romanthiquee.

Mesaje : 347
Data de inscriere : 06/04/2015
Varsta : 24
Localizare : Orașul Umbrelor

Sus In jos

Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2 Empty Re: Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2

Mesaj Scris de [A]Acckent Mier Apr 08, 2015 12:09 pm

Ok, văd că eşti un ascultător foarte înrăit de RAP.



Legends never die Very Happy
[A]Acckent
[A]Acckent

Mesaje : 309
Data de inscriere : 05/04/2015
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2 Empty Re: Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2

Mesaj Scris de ~Romanthiquee. Mier Apr 08, 2015 7:05 pm

Te pup.
~Romanthiquee.
~Romanthiquee.

Mesaje : 347
Data de inscriere : 06/04/2015
Varsta : 24
Localizare : Orașul Umbrelor

Sus In jos

Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2 Empty Re: Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2

Mesaj Scris de [ʕ•́ᴥ•̀ʔっ]Skizzo<3 Joi Apr 09, 2015 6:07 pm

Fain
[ʕ•́ᴥ•̀ʔっ]Skizzo<3
[ʕ•́ᴥ•̀ʔっ]Skizzo<3

Mesaje : 49
Data de inscriere : 06/04/2015

Sus In jos

Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2 Empty Re: Câteva melodii rap/hip-hop, din suflet,frate/part2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum